بازدید از پارک فناوری پردیس

از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛ اولین همایش روز فناوری سلامت برگزار شد
اسفند ۷, ۱۳۹۵
مرکز رشد و نوآوری انستیتو تحقیقات تغذیه ای و سامانه حمایت از بیماران متابولیک (حامی) با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۶

بازدید گروه دانشجویی مکسان(مرکز کاربردی سازی و سامان دهی ایده های نوآورانه ) از پارک علم و فناوری پردیس در روز شنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ به عمل آمد. پارک علم و فناوری پردیس متشکل از بخش های مختلف با مساحت‌های متفاوت می باشدکه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: بخش پردیس نوآوری با ۲۰ هکتار، بخش پردیس کارآفرینی با ۲۱ هکتار، بخش محدودیت توسعه با ۱۰۰۰ هکتار، پارک سلامت که مربوط به شرکت‌ها عضو سلامت و تجهیزات دارویی هست. این پارک متشکل از افراد حقوقی و حقیقی هست که زیر نظر معاونت ریاست جمهوری مشغول فعالیت هست. در این پارک ۲۵۰۰ نیروی انسانی مشغول به فعالیت هستند و ۱۶ شرکت عضو به‌صورت بین‌المللی فعالیت دارند و به ۲۱ کشور دیگر صادرات انجام می‌دهند؛ که مبلغ این صادرات در سال ۱۳۹۴ به حدود ۲۱ میلیون دلار می‌رسد. سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی ۱۱ برابر بخش دولتی است.

در این بازدید جلسه معارفه با حضور جنابان آقای مهندس ابراهیمی(کارشناس پذیرش و جذب)، دکتری محمدامین متولی درویش (کارشناس مرکز رشد نخبگان) و جناب آقای مهندس کربلاییان صورت گرفت. در این جلسه توضیحاتی تکمیلی در ارتباط با بخش‌ها و فضاهای مختلف پارک، سال احداث و افراد شاغل در این پارک شامل معاونان ،مدیران و هیئت‌امنا. شرکت‌های مشغول کار، شرکت‌های نوپا، هزینه‌های سرمایه‌گذاری و فعالیت‌هایی که درزمینه های مختلف نظیر مشارکت درراه اندازی بورس شرکت‌های دانش‌بنیان با سازمان بورس و اوراق بهادار، راه‌اندازی صندوق توسعه فناوری نوین، مشارکت درراه اندازی مدل سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر، برگزاری فن بازار ملی ایران (فضای ارتباطی بین عرضه‌کنندگان و متقاضی مصرف)، برگزاری جشنواره محمد رسول‌الله در میان کشورهای اسلامی و استقبال از طرح‌ها و مقاله‌های دانشگاهی باقابلیت تجاری سازی مطرح گردید.
بعد از جلسه معارفه از فضای کلی پارک علم و فناوری پردیس و بخش‌های مختلف آن نظیر ساختمان شرکت‌های استیجاری مستقر، مرکز رشد نخبگان که شامل ۵۰ شرکت نوپا هست که این بخش دارای بخش شتاب دهنده و نوآوری است که این شرکت‌های نوپا را جذب کرده و سرمایه‌گذاری می‌کنند و در بخش توسعه کسب‌وکار فناوری که در سطح ملی هست تمامی شرکت‌های واجد شرایط در سراسر کشور می‌توانند از مزایای این پارک بهره‌مند شوند. بخش دیگر نمایشگاه این پارک هست که مربوط به تولیدات مختلف شرکت‌های مستقر در زمینه‌هایی نظیر الکترونیک تجهیزات پزشکی مواد دارویی و نانو و تجهیزات سرگرمی و بازی هست که علاوه بر این شرکت‌ها متقاضیان خارج از این مجموعه نیز می‌توانند در این نمایشگاه شرکت کنند.در پایان بازدیداز شرکت نوپای ایجاد کننده اپلیکیشن در زمینه تغذیه و مشاوره های غذایی انجام گرفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *