دومین کنگره نوآوری و فناوری سلامت
دی ۲۰, ۱۳۹۶
رویداد کار آفرینی قاصدک
تیر ۲۶, ۱۳۹۷

سومین رویداد ملی اینوتک سلامت  : در تاریخ ۱۶- ۱۴تیر ماه ۱۳۹۷ در محل نمایشگاهی بوستان گفتگو

رویداد ملی اینوتک سلامت رویداد مهم کارآفرینی و فناوری اختصاصی حوزه سلامت است که برای سومین بار در کشور با هدف محوری شکل گیری و توسعه اکوسیستم کارآفرینی در حوزه سلامت در محور امنیت و سلامت غذا و تغذیه  توسط معاونت  تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آمورش پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور ، دانشگاه علوم پزشکی ایران  و علوم بهزیستی و توانبخشی در محورهای فناوری اطلاعات در سلامت، فرصت های کارآفرینی در امنیت سلامت غذا و تغذیه، تجهیزات پزشکی و توانبخشی در تاریخ ۱۴ لغایت ۱۶ تیر ماه ۱۳۹۷ در محل بوستان گفتگو برگزار گردید.

به نقل  از هدایت حسینی رئیس کارگروه محور غذا وتغذیه این رویداد فرصت مناسبی برای ارائه ایده های نو آورانه و فناورانه در حضور سرمایه گذارا ن و صاحبان صنایع جهت  توسعه فرهنگ کار آفرینی در کشور میباشد

 همچنین دبیرعلمی سومین رویداد ملی اینوتک در حوزه سلامت  آغاز به کار این رویداد گفت: امروز، رویداد مشترک اینوتک و نمایشگاه مشترک فناوریهای نوین اینوتکس ۲۰۱۸ (رویدادی در حوزه فناوری و نوآوری علمی) را شاهد هستیم.

لادن گیاهی گفت: با توجه به اینکه قصد داشتیم همگرایی را میان سازمانها، نهادها و دانشگاهها ایجاد کنیم، به سه محور رویداد شامل فناوری اطلاعات در سلامت، فرصت های کارآفرینی و نوآوری در امنیت و سلامت غذا و تغذیه و همچنین تجهیزات پزشکی و توانبخشی توجه کافی شد.
گیاهی عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران برای محور فناوری اطلاعات، دانشگاه بهزیستی  و توانبخشی در حوزه تجهیزات پزشکی و توانبخشی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در محور فرصت های کارآفرینی و نوآوری به عنوان دانشگاههای همکار با این رویداد شرکت و همکاری کردند.
دبیر علمی اینوتک سلامت گفت: حمایت روسا و معاونان سازمانهای فناوری، مسئولان کارگروههای فناوری و رابطین اجرا در هر محور با توجه به ساختار رویداد نتیجه ای چون برگزاری ۱۲ پنل تخصصی و عمومی، ۱۳ کارگاه تخصصی بود که اینها نتیجه ۱۳۰ نشست و مذاکره با صاحب نظران در حوزه های علمی و فناوری و اجرایی است که در این رویداد طی سه روز آتی رونمایی می شود.
گیاهی افزود: برگزاری همزمان این رویداد با اینوتکس ۲۰۱۸ فرصت بسیار خوبی برای بهتر دیدن، بهتر دیده شدن و توسعه شبکه سازی برای صاحبان تجربه، صاحبان دانش و سرمایه گذاران است و امیدواریم دستاورد حضور تک تک افراد در این رویداد کاستی های ما را بپوشاند و ما را برای برگزاری رویدادهای تخصصی آتی بیش از پیش مصمم کند.
به گفته وی، رویداد اینوتک سلامت با هدف توسعه اکوسیستم کارآفرینی عملا آغاز شده است و مرحله شناسایی ارکان این اکوسیستم و ارتباط گیری با آنها با جدیت و امید در حال پیگیری است.
این رویداد ملی از روز ۱۴تا ۱۶ تیرماه با حضور هسته ها و شرکت های فناور، دانشجویان و تیم های علاقه مند به کارآفرینی و دارای ایده، اشخاص سیاست گذار حوزه سلامت، مدیران موفق شرکتهای دانش بنیان، شرکتهای بازارساز حوزه سلامت، سرمایه گذاران خطرپذیر، مدیران مراکز رشد سلامت و پارک های علم و فناوری حوزه سلامت در بوستان گفتگو برگزار می شود.
برندسازی در بین نهادهای تأثیرگذار و اکوسیستم کارآفرینی در تجاری سازی و فناوران در حوزه سلامت، شناسایی و جذب شرکت های فناور و هسته ها و تیم های کارآفرینِ دارای فناوری های نوظهور زود بازده و برتر در حوزه سلامت و معرفی هسته ها و شرکت های فناور جهت شرکت های زیر مجموعه، از جمله اهداف برگزاری این رویداد علمی تخصصی است.
اینوتک همچنین اهداف دیگری همچون برقراری ارتباط مستقیم با صندوق های سرمایه گذاری و سرمایه گذاران خطرپذیر، افراد سیاست گذار و تأثیرگذار، فناوران و بازارسازان، مدیران موفق شرکت های دانش بنیان، مربیان و منتورهای با تجربه در حوزه سلامت و مراکز رشد و پارک های علم و فناوری را دنبال می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *