بیستمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی

سومین ایده بازار نوشیدنی و خوراکی
آذر ۳۰, ۱۳۹۸

آغاز بیستمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی

بیستمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور مسئولان و پژوهشگران برتر دانشگاه آغاز شد .

در روز دوشنبه مورخ ۰۲ /۱۳۹۸/۱۰ بیستمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی با حضور مسئولان ، پژوهشگران  ، دانشکده ها ،  مراکز رشد

و مرکز رشد و نوآوری انستیتو تحقیقات تعذیه ای و صنایع غذایی درسالن دانشکده پزشکی آغار به کار کرد .

جناب آقای دکتر زرقی معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مراسم افتتاحیه این جشنواره با اشاره به اینکه ارتقای کیفی تحقیقات و جهت گیری پژوهشی به سمت مرتفع کردن مشکلات حوزه سلامت از اهداف اصلی این دانشگاه است .گفت: بنابر آمار “اسکوپوس ” در بخش تولیدعلم در سال ۲۰۱۲ هزار و سیصد مقاله و در سال ۲۰۱۸ سه هزار و سیصد مقاله ثبت کرده یعنی طی شش سال اخیر دو و نیم برابر تولید علم داشته ایم .

وی بااشاره به اینکه در” آی اس ای “نیز تعداد مقالات تاسه برابر شده است ، افزود از نظر ارجاع نیز در سال ۲۰۱۷ سی هزار و در سال ۲۰۱۸ چهل و یک هزار و بیست ارجاع به مقالات ما در”آی اس ای” ثبت شد که تقریبا ۴۰% رشد را نشان می دهد .

جشنواره پژوهشی ابوریحان یکی از جشنواره های مهم عرصه علوم سلامت است که سه هدف ، معرفی پژوهشگران داخلی، گزینش کردن پژوهشگران بیرونی برای تقویت مقالات ملی و بین المللی و ارائه گزارش جامع عملکرد مالی و برو ن دادی را پیگیری میکند .

شعار جشنواره ” حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم ” انتخاب شده است که نشان می دهد جشنواره پژوهشی ابوریحان با حمایت از محققان و پژوهشگران برتر در پی پژوهش های کاربردی ورفع کننده مشکلات نظام سلامت است .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *